Mesafeli Satış Sözleşmesi

‘Villa, Apart, Daire’ Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

İş bu sözleşme ‘Villa, Apart, Daire’ kiralayan müşteri ile ‘Villa, Apart, Daire’ kiralayan VİLLANI SEÇ arasında başlangıç ile bitişi önceden belirlenen bir süre için ‘Villa, Apart, Daire’ kiralanması için yapılmıştır. Bundan sonra sözleşmede kiralayan ‘Müşteri’, kiraya veren de ‘VİLLANI SEÇ’ olarak anılacaktır. www.villanisec.com internet sayfasından kiralamaya çıkarılan ‘Villa, Apart, Daire’den herhangi birine internet sayfamızdan, telefon yada elektronik posta üzerinden kiralama yapan müşteri ve beraberindekiler aşağıda yer alan tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Aşağıda yer alan şartlardan bir tanesine aykırı davranış VİLLANI SEÇ tarafından rezervasyonun tek taraflı iptalinin, müşterinin ‘Villa, Apart, Daire’yi terk etmesinin talebini, alınan kaparo, depozito, kira bedelini geri vermeme veya ödenmemiş kiranın tamamını isteme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

İnternet sitemizde yer alan ‘Villa, Apart, Daire’lere telefon, SMS, elektronik posta, rezervasyon formu ile ön rezervasyon yaptırılabilir. VİLLANI SEÇ, ‘Villa, Apart, Daire’nin ön rezervasyonun yapılmasıyla birlikte toplam ödenecek ücretin yüzde 35’ini kapora olarak alır. Kapora ön kiralama yapıldıktan sonra 1 gün içerisinde ödendiği taktirde ‘Villa, Apart, Daire’ tarafınıza rezerve edilir. Ödenmesi gereken kapora tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödenebilir.

Kaporanın alınmasının ardından en geç 1 iş günü içerisinde ‘Villa, Apart, Daire’nin tarafınızca kiralandığına dair onay yazısı tarafınıza gönderilecektir. Bu onay yazısında toplam kiralama ücreti, alınan kapora, kalan ücret, hangi ‘Villa, Apart, Daire’nin tarafınızca kiralandığı yer alacaktır. Yazıda, yaptığınız ödemenin tarihi ve saati de yer alacaktır. Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLANI SEÇ, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve yerinize başka bir müşteriyi alma hakkını kullanabilecektir.

‘Villa, Apart, Daire’nin kalan ücreti müşteriden ‘Villa, Apart, Daire’ye girişi esnasında peşin olarak alınır. VİLLANI SEÇ, müşterinin ‘Villa, Apart, Daire’ye girişi esnasında oluşabilecek her türlü zarara karşı 500-1000 TL hasar depozitosu almaktadır. Müşteriden ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş esnasında birlikte kontrol yapılarak alınan bu depozito, yine çıkış günü birlikte yapılan kontrol sonunda herhangi bir zarar oluşmamış olması halinde geri ödenir. Zarar oluşmuş olması halinde iş bu sözleşme gereği müşteri zararı karşılamakla yükümlüdür. Müşterinin zararı karşılamaması halinde yasal yollara başvuracağımızı sözleşme gereği peşinen kabul etmiş sayılır. Bu nedenle müşterinin depozito miktarını ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş yaparken yanında nakit olarak bulundurması gerekmektedir.

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ

Müşterinin rezervasyon başlangıç günü ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş saati en erken saat 16.00’dır. Rezervasyon sonunda ‘Villa, Apart, Daire’den çıkış saati en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin  ‘Villa, Apart, Daire’yi geç yada hiç boşaltmamasından kaynaklanan problemlerden, zarardan, mağduriyetten müşteri birebir sorumludur. Bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLANI SEÇ’in her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Müşterilerin tüm planlarını bildirilen saate göre yapmasını hatırlatırız. ‘Villa, Apart, Daire’den anlaşılan gün ve saatten önce çıkış yapmak isteyen müşteri bu durumu 24 saate öncesinden VİLLANI SEÇ’e bildirmek zorundadır. Müşterinin  belirlenen tarih öncesinde ‘Villa, Apart, Daire’den çıkması halinde hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Gönderim masrafları depozitonun içerisinden ödenecektir. ‘Villa, Apart, Daire’den erkenden, hasar kontrolü yapılmadan çıkılması halinde, herhangi bir hasar oluşmuşsa oluşan hasarın miktarı depozitodan düşülür. Depozitoyu aşan masraflar müşteriden talep edilir. Müşterinin kendi isteğiyle  ‘Villa, Apart, Daire’den erken ayrılması halinde konaklama ücreti için para iadesi yapılmayacaktır.

 VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

‘Villa, Apart, Daire’nin kapasite miktarı www.villanisec.com internet adresinde bildirilmektedir. İnternet sitesinde belirtilen kapasitenin yada rezervasyon esnasında müşteri tarafından bildirilen kişi sayısının üzerinde misafir kabulü kesinlikle kabul edilmeyecektir. Buna çocuklar ve bebekler de dahildir. Rezervasyonun onaylanmasından sonra müşteri kişi sayısında değişiklik yapmak isterse bildirmek zorundadır. Misafir sayısının artırılmak istenmesi  ‘Villa, Apart, Daire’nin uygunluk durumuna göre yapılacaktır. Kapasite dolmuşsa, uygun değilse misafir sayısındaki artış kabul edilmeyecektir. Müşterinin villaya girişinin gerçekleşmesinden sonra rezervasyon listesinde ismi bulunmayan misafirlerin  ‘Villa, Apart, Daire’ye girişi kesinlikle kabul edilmeyecektir. Aksi durumda VİLLANI SEÇ, misafirlerin  ‘Villa, Apart, Daire’yi terk etmesini isteme, rezervasyonu iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden  ‘Villa, Apart, Daire’nin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. ‘Villa, Apart, Daire’nin kiralama aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmaktadır. Bu nedenle müşterinin verdiği bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Müşterilerin giriş temizliğine ‘Villa, Apart, Daire’ kiralama fiyatları dahildir. 2 (iki) hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik, havlu ve çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek temizlik ekstra ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VİLLANI SEÇ bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm  ‘Villa, Apart, Daire’lerin havuz, bahçe ve eşyaların bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin  ‘Villa, Apart, Daire’nin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri görevli personele  ‘Villa, Apart, Daire’ye girişte yardımcı olması gerekmektedir. ‘Villa, Apart, Daire’nin elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.

 EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe  ‘Villa, Apart, Daire’lere evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

‘Villa, Apart, Daire’lerin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 FİYATLAR

www.villanisec.com internet sitesinde bildirilen fiyatlar haftalıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.