SÖZLEŞME

Mesafeli Satış Sözleşmesi

‘Villa, Apart, Daire’ Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

İş bu sözleşme ‘Villa, Apart, Daire’ kiralayan müşteri ile ‘Villa, Apart, Daire’ kiralayan Özgür Önder-VİLLANI SEÇ arasında başlangıç ile bitişi önceden belirlenen bir süre için ‘Villa, Apart, Daire’ kiralanması için yapılmıştır. Bundan sonra sözleşmede kiralayan ‘Müşteri’, kiraya veren de Özgür Önder yerine ‘VİLLANI SEÇ’ olarak anılacaktır. www.villanisec.com internet sayfasından kiralamaya çıkarılan ‘Villa, Apart, Daire’den herhangi birine internet sayfamızdan, telefon yada elektronik posta üzerinden kiralama yapan müşteri ve beraberindekiler aşağıda yer alan tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Aşağıda yer alan şartlardan bir tanesine aykırı davranış VİLLANI SEÇ tarafından rezervasyonun tek taraflı iptalinin, müşterinin ‘Villa, Apart, Daire’yi terk etmesinin talebini, alınan kaparo, depozito, kira bedelini geri vermeme veya ödenmemiş kiranın tamamını isteme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

İnternet sitemizde yer alan ‘Villa, Apart, Daire’lere telefon, SMS, elektronik posta, rezervasyon formu ile ön rezervasyon yaptırılabilir. VİLLANI SEÇ, ‘Villa, Apart, Daire’nin ön rezervasyonun yapılmasıyla birlikte toplam ödenecek ücretin yüzde 35’ini kapora olarak alır. Kapora ön kiralama yapıldıktan sonra 1 gün içerisinde ödendiği taktirde ‘Villa, Apart, Daire’ tarafınıza rezerve edilir. Ödenmesi gereken kapora tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödenebilir.

Kaporanın alınmasının ardından en geç 1 iş günü içerisinde ‘Villa, Apart, Daire’nin tarafınızca kiralandığına dair onay yazısı tarafınıza gönderilecektir. Bu onay yazısında toplam kiralama ücreti, alınan kapora, kalan ücret, hangi ‘Villa, Apart, Daire’nin tarafınızca kiralandığı yer alacaktır. Yazıda, yaptığınız ödemenin tarihi ve saati de yer alacaktır. Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLANI SEÇ, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve yerinize başka bir müşteriyi alma hakkını kullanabilecektir.

‘Villa, Apart, Daire’nin kalan ücreti müşteriden ‘Villa, Apart, Daire’ye girişi esnasında peşin olarak alınır. VİLLANI SEÇ, müşterinin ‘Villa, Apart, Daire’ye girişi esnasında oluşabilecek her türlü zarara karşı 500-1000 TL hasar depozitosu almaktadır. Müşteriden ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş esnasında birlikte kontrol yapılarak alınan bu depozito, yine çıkış günü birlikte yapılan kontrol sonunda herhangi bir zarar oluşmamış olması halinde geri ödenir. Zarar oluşmuş olması halinde iş bu sözleşme gereği müşteri zararı karşılamakla yükümlüdür. Müşterinin zararı karşılamaması halinde yasal yollara başvuracağımızı sözleşme gereği peşinen kabul etmiş sayılır. Bu nedenle müşterinin depozito miktarını ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş yaparken yanında nakit olarak bulundurması gerekmektedir.

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ

Müşterinin rezervasyon başlangıç günü ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş saati en erken saat 16.00’dır. Rezervasyon sonunda ‘Villa, Apart, Daire’den çıkış saati en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin  ‘Villa, Apart, Daire’yi geç yada hiç boşaltmamasından kaynaklanan problemlerden, zarardan, mağduriyetten müşteri birebir sorumludur. Bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLANI SEÇ’in her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Müşterilerin tüm planlarını bildirilen saate göre yapmasını hatırlatırız. ‘Villa, Apart, Daire’den anlaşılan gün ve saatten önce çıkış yapmak isteyen müşteri bu durumu 24 saate öncesinden VİLLANI SEÇ’e bildirmek zorundadır. Müşterinin  belirlenen tarih öncesinde ‘Villa, Apart, Daire’den çıkması halinde hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Gönderim masrafları depozitonun içerisinden ödenecektir. ‘Villa, Apart, Daire’den erkenden, hasar kontrolü yapılmadan çıkılması halinde, herhangi bir hasar oluşmuşsa oluşan hasarın miktarı depozitodan düşülür. Depozitoyu aşan masraflar müşteriden talep edilir. Müşterinin kendi isteğiyle  ‘Villa, Apart, Daire’den erken ayrılması halinde konaklama ücreti için para iadesi yapılmayacaktır.

 VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

‘Villa, Apart, Daire’nin kapasite miktarı www.villanisec.com internet adresinde bildirilmektedir. İnternet sitesinde belirtilen kapasitenin yada rezervasyon esnasında müşteri tarafından bildirilen kişi sayısının üzerinde misafir kabulü kesinlikle kabul edilmeyecektir. Buna çocuklar ve bebekler de dahildir. Rezervasyonun onaylanmasından sonra müşteri kişi sayısında değişiklik yapmak isterse bildirmek zorundadır. Misafir sayısının artırılmak istenmesi  ‘Villa, Apart, Daire’nin uygunluk durumuna göre yapılacaktır. Kapasite dolmuşsa, uygun değilse misafir sayısındaki artış kabul edilmeyecektir. Müşterinin villaya girişinin gerçekleşmesinden sonra rezervasyon listesinde ismi bulunmayan misafirlerin  ‘Villa, Apart, Daire’ye girişi kesinlikle kabul edilmeyecektir. Aksi durumda VİLLANI SEÇ, misafirlerin  ‘Villa, Apart, Daire’yi terk etmesini isteme, rezervasyonu iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden  ‘Villa, Apart, Daire’nin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. ‘Villa, Apart, Daire’nin kiralama aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmaktadır. Bu nedenle müşterinin verdiği bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Müşterilerin giriş temizliğine ‘Villa, Apart, Daire’ kiralama fiyatları dahildir. 2 (iki) hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik, havlu ve çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek temizlik ekstra ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VİLLANI SEÇ bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm  ‘Villa, Apart, Daire’lerin havuz, bahçe ve eşyaların bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin  ‘Villa, Apart, Daire’nin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri görevli personele  ‘Villa, Apart, Daire’ye girişte yardımcı olması gerekmektedir. ‘Villa, Apart, Daire’nin elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe  ‘Villa, Apart, Daire’lere evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

‘Villa, Apart, Daire’lerin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 FİYATLAR

www.villanisec.com internet sitesinde bildirilen fiyatlar haftalıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

İptal ve İade Koşulları

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, ‘Villa, Apart, Daire’ kira bedelinin her türlü işlemle gerçekleşen ön ödeme miktarı ödeme yapılan andan itibaren, ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı  ‘Villa, Apart, Daire’ sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahati başlamadan önce seyahatini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLANI SEÇ’E yazılı olarak yapması zorunludur, yazılı olmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında VİLLANI SEÇ, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıda belirtilmiştir.

İptal Koşulları;

a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.

b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.

c) Seyahat başlamadan önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda ‘Villa, Apart, Daire’ bedellerinin tamamını VİLLANI SEÇ’e ödemesi durumunda ödeme yaptığı andan itibaren ‘Villa, Apart, Daire’ye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenen bedelin %35 (yüzde otuz beş’ i yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmış beş) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beş) ‘Villa, Apart, Daire sahibine ön ödeme olarak ödenmiştir.

Eğer rezervasyon iptali ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş yapmaz iseniz ve ‘Villa, Apart, Daire’de hiç konaklama yapmaz iseniz ödenen toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, VİLLANI SEÇ’e Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, ‘Villa, Apart, Daire’ rezervasyonunun VİLLANI SEÇ tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir.  Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir ‘Villa, Apart, Daire’ varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLANI SEÇ, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş ücreti geri ödememe bu ‘Villa, Apart, Daire’ye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLANISEÇ'in eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumlarında VİLLANI SEÇ sorumlu tutulamaz. VİLLANI SEÇ’İN bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU

Her ‘Villa, Apart, Daire’nin özelliğine göre farklı miktarda hasar depozitosu tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi -esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, ‘Villa, Apart, Daire’ye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri ‘Villa, Apart, Daire’den ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen ‘Villa, Apart, Daire’ ile ‘Villa, Apart, Daire’ye ait demirbaşlarda bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte ‘Villa, Apart, Daire’den ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile ‘Villa, Apart, Daire’den çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. ‘Villa, Apart, Daire’de oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VİLLANI SEÇ, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLANI SEÇ hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLANI SEÇ, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLANI SEÇ, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLANI SEÇ'İN gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villanisec.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLANI SEÇ’İN herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villanisec.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.